Nytt elavtal på plats

ALFA VISION har nu tecknat ett nytt elavtal med Skellefteå Kraft.

Vi kommer inom de närmaste dagarna att sända ut information så att ni kan gå med i det nya avtalet.

Priset är 41 öre per kWh (+ skatt och moms) vilket ger en sänkning på sista raden med ca 10 öre per kWh jämfört med dagens avtal. Det finns inte heller någon fakturerings- eller månadsavgift. Det blir totalt 87,88 öre per kilowattimme.

Vi tackar vår nuvarande leverantör Jämtkraft för tre bra år, men nu går vi vidare för att ge våra medlemmar allra bästa villkor.

Jämtkraft sänder just nu SMS till nuvarande elkunder med möjlighet till förlängning. Tyvärr har deras erbjudande inte varit fullt konkurrenskraftigt denna gång, så vi uppmanar alla våra medlemmar att stödja ALFA:s avtal genom att gå med i det mest förmånliga avtalet, nämligen det med Skelleftekraft. Det är vårt gemensamma agerande som gör oss starka!